Facebook Whatsapp

לקבלת ייעוץ משפטי פרטני

השאר פרטים ונחזור בהקדם

  חלוקת רכוש בגירושין

  לפעמים, קורה שאנשים נאלצים לחלק ביניהם את רכושם במסגרת הליך משפטי או בהסכם גירושין, ונדרש פירוק שיתוף בכמה נכסים שאותם צברו במהלך חייהם המשותפים. רוב מדובר בדירת מגורים ובזכויות סוציאליות ופנסיוניות.

  חוק יחסי ממון בין בני זוג שחל על זוגות שנישאו לאחר שנת 1973 קובע שחלוקת הרכוש שנצבר במהלך שנות הנישואין תיעשה שווה בשווה. חלוקה שאיננה שוויונית, כלומר שאינה לפי חוק יחסי ממון בין בני זוג, תמיד תהיה חריגה ונתונה לשיקול דעתו של בית המשפט – ביחס לעצם החלוקה החריגה וביחס לשיעור החלוקה. הסכם ממון שהוכן מבעוד מועד ומורה על הסדר רכושי שונה, ומוסכם על בני הזוג – גובר על החוק ועל הסדרי הפסיקה הקיימים.

  הסכם שכזה מאשרים בבית המשפט אחרי הנישואין. כדי להימנע מהליכים משפטיים מסובכים בעניין רכוש – כדאי מאוד להתייעץ עם עורך דין, ולכתוב הסכם ממון מכבד שמקובל על שניכם כבר בתחילת החיים המשותפים שלכם כזוג נשוי.

  עו"ד נטלי לזר לשירותכם, לכל שאלה או התייעצות.

  מהם הקשיים שניתן לצפות בעת חלוקת רכוש בגירושין?

  לרוב הקשיים המתגלים לאורך תהליך חלוקת הרכוש נוגעים לסוגיות הבאות:

  1. קביעת מועד הקרע – מהו המועד בו הצדדים מפסיקים להיות שותפים ומהות תחילת מועד השותפות.
  2. חלוקת הנכסים בפועל – מהם אותם הנכסים הפיזיים השייכים לשני בני הזוג חייבים להתחלק באופן שווה ולכן זוגות רבים נאלצים למכור את הנכס כדי לחלק את הכסף ביניהם.
  3. ניסיונות להסתרה או הברחה של רכוש – במקרה בו אחד מבני הזוג אינו מעורה במצב הכלכלי, והשני מנצל זאת לרעה.
  4. בעל על רכוש של אחד הצדדים טרם הנישואין – מדובר בסוגיה מורכבת של שיתוף או היעדר שיתוף בנכס ספציפי, ואין המדוב ברשימה סגורה, אלא כל מקרה נדון לגופו
  5. נשיאה בחובות מכוח חזקת השיתוף – חובות שנבעו מהחיים המשותפים מתחלקים גם הם בין שני הצדדים לאחד הגירושין.

  איזון משאבים ראוי ונכון בין שני הצדדים מהווה נקודת מפתח מצוינת לתהליך חלוקת רכוש בגירושין והוא חיוני להצלחתו.

  חלוקת רכוש בגירושין – חלוקה בגישה חיובית

  חלוקת רכוש בגירושין אינה חייבת להסתיים בטעם מר למי מהצדדים. חלוקה שהיא שיוונית, מתחשבת ומתנהלת בנועם ובתבונה, מאפשרת לבני הזוג לסגור את הפרק הכלכלי של הנישואין בהסכמה והדדיות, וללא מריבות. הרכוש המשותף מתחלק בעזרת המייצגים של הצדדים והעו"ד פועל לטובת האינטרס של הלקוח שלו.

  משרד עורכי הדין נטלי לזר עוסק בחלוקת רכוש בגירושין ובדיני משפחות בשנים האחרונות. משרדנו מלווה עשרות זוגות בתהליך הגירושין ופועל למיצוי הזכויות של כל לקוח בתהליך. בראש מעייניה של עו"ד לזר עומדת טובת הלקוח והיא עומדת לרשותו בזמינות גבוהה לאורך התהליך תוך שמירה על דיסקרטיות, מקצועיות ללא פשרות ויעילות.

  לקבלת ייעוץ משפטי פרטני

  השאר פרטים ונחזור בהקדם   גירושין נוספים

   משמורת וזמני שהות

   תחום המשמורת והסדרי הראייה עבר תהפוכות וגלגולים רבים בשנים האחרונות, ולשני המושגים האלה כבר אין שום משמעות כיום. מערכת המשפט דנה עכשיו, כשהיא מסתכלת על...

   המשיכו לקרוא >

   הסכמי ממון

   כששני אנשים נכנסים למערכת יחסים כלשהי, כהורים משותפים או כבני זוג, הם מייצרים, במודע ולא במודע, מארג שלם של חובות וזכויות. חשוב מאוד להיכנס למערכת...

   המשיכו לקרוא >

   בקשה ליישוב סכסוך

   כחלק מתפיסת העולם שלנו – תמיד עדיף להגיע להסכם מהיר, ראוי לשמו ומכבד, לטובת הלקוחות שלנו ולטובת כל הצדדים שמעורבים. אנחנו מלווים הליכים של יישוב...

   המשיכו לקרוא >

   מוזמנים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

   בואו נהיה בקשר

    קידום אתרים לעורכי דין