לתיאום פגישה
ּ

התנגדות לצוואה

במקרה המצער בו קרובי משפחה נאלצים להגיש בקשה לקיום צוואה, ויש אי הסכמה בכל הנוגע לתוכן הכתוב בה, ניתן להגיש התנגדות לצוואה. ההתנגדות יכולה להגיע מכל אדם שטוען לעניין בירושת המנוח, ומחזיק בידו הוכחות שיכולות לשנות את משמעות הצוואה. בין עם מדובר במסמך צוואה מאוחר יותר, או טענה שהצוואה נכתבה שלא כדין ואינה משקפת את רצונו של המנוח, בעל האינטרס אשר בכוחו להוכיח את טענתו יכול להביא לשינוי הצוואה. מדובר בהליך סבוך אשר דורש ליווי וייצוג משפטי, ופנייה לבית המשפט להוכחת רצונו האמיתי של המנוח. משרד עורכי הדין לזר מסייע ללקוחותיו לטפל בהתנגדות לצוואות ולהביא לתוצאות האידאליות.

מהם שלבי תהליך התנגדות לצוואה?

לאחר פרסום בקשת קיום הצוואה בעיתונות וברשומות לפרק הזמן המוגדר בחוק, ומתן הזדמנות לכלל האוכלוסייה להתנגד לקיומה, ניתן להגיש בקשה. בקשת התנגדות לצוואה תוגש בתוך 14 ימים ממועד הפרסום, והיא תכלול את המידע הבא:

  • נושא ההתנגדות
  • נימוקי ההתנגדות
  • הוכחות ומסמכים שתומכים בנימוקים להתנגדות
  • תצהיר חתום על ידי עורך דין שתומך בעובדות המוצגות בהתנגדות
  • אישור תשלום אגרה
  • טופס פתיחת תהליך
  • במידה והבקשה מוגשת על ידי עורך דין מייצג- אישור ייפוי כוח

את הבקשה יש להגיש ללשכת הרשם לענייני ירושה, ולהביאה במספר עותקים (כתלות למספר הצדדים העוסקים בתיק), ועותק לבית המשפט. לאחר הגשת הבקשה יועבר ההליך התיק לבית המשפט לענייני משפחה והטענות יתבררו במסגרת הליך משפטי.

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה – סיוע משפטי בתהליך הביורוקרטי

קיום התנגדות לצוואה הוא תהליך שבו חייב המתנגד לספק הוכחות והסביר משפטיים המחזקים את טענתו. כאשר התיק עובר לבית המשפט, הלקוח צריך להיות מיוצג על ידי עורך דין מקצועי, שמכיר את רזי המשפט בדיני ירושה ויכול להביא את הטענות שמבוקשות לכדי זכייה בתיק. עורכת הדין נטלי לזר ניהלה מספר רב של הליכי התנגדות לצוואה. משרד עו"ד נטלי לזר מלווה את לקוחותיו החל משלב הגשת הבקשה ועד לסיום ההליך המשפטי, ובאופן אחראי ושקול מתייחס לכל הגורמים המעורבים בתיק על מנת להביא להצלחת לקוחותיו. הטיפול נעשה במקצועיות ורגישות תוך מתן מענה מהיר וזמינות ללקוח.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ